Product Code: CS-SDT74SL
Brand: Cameron Sino
Battery for Dogtra ARC 802 (500 mAh, 7.4 V)
Product Code: CS-SDT74SL
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 500 mAh
Rate 3.7 Wh
Voltage 7.4 V
Type Li-Polymer
Color Green
Net weight 23.5 g
Dimensions 48 x 22.5 x 12 mm
Is in stock!
Estimated delivery date: Friday 22. May
Qty:
Add to Cart
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 500 mAh
Rate 3.7 Wh
Voltage 7.4 V
Type Li-Polymer
Color Green
Net weight 23.5 g
Dimensions 48 x 22.5 x 12 mm
In stock | Est. delivery: Friday 22 May
4,8 from 500+ reviews on Google!
Your payment methods
Description
Related products
CS-SDP373SL
CS-SDP373SL
Type Type: Li-Polymer
Voltage Voltage: 3.7 V
Capacity Capacity: 450 mAh
Type Type Li-Polymer
Voltage Voltage: 3.7 V
Capacity Capacity: 450 mAh
Is in stock!
Find batteries, accumulators, toners and ink cartridges for your branded equipment at Techtek.
Safe and fast delivery
Safe and fast delivery
99% positive reviews
99% positive reviews